הגבר שנפגע בפיצוץ באילת נפטר כריש לוויתן נראה במימי מפרץ אילת קיבוץ אילות נבחר לאחד מתוך 41 היעדים בהם צולמו גלויות האירוויזיון נפטרה האישה שנפצעה בפיצוץ הגז באילת
                                                                             
חדשות
פיצוץ הגז באילת: מתה מפצעיה האישה שנפגעה אנושות.
פיצוץ הגז באילת: מתה מפצעיה האישה שנפגעה אנושות. מותו...
לסיפור המלא
פלילים
חשד לרצח באילת על רקע רומנטי. נעצר חשוד
חשד לרצח באילת. כוחות משטרה ואנשי הזיהוי הפלילי של...
לסיפור המלא
תחבורה
נמשך המאבק למניעת פינוי שדה דב ‏
כחודש וחצי לפני סגירתו המתוכננת של שדה התעופה דב, נרתמים...
לסיפור המלא
תיירות
ראש העירייה הנחה את צוותי העירייה להיערך לקראת אירוח משפחות מיישובי עוטף עזה.
על רקע המצב הביטחוני, הנחה ראש העירייה, מאיר יצחק הלוי...
לסיפור המלא
משפט
האם שהטביעה את בנה בן ה-4 באמבטיה באילת אינה כשירה לעמוד לדין
בית המשפט אימץ את מסקנות הפסיכיאטר המחוזי, אשר קבע...
לסיפור המלא
נדלן
לרגל 40 שנות בנייה לחברת יוסי אברהמי: הפנינג מכירות חגיגי בחול המועד
לרגל 40 שנות בנייה לחברת יוסי אברהמי: הפנינג מכירות...
לסיפור המלא
עסקים
‏‏"קרן נס" מבית "הסוכנות היהודית" הפועלת לעידוד יזמות ועסקים במרחב הדרום ‏
החל משנת 2019, שמו לעצמם קרן נס ובנק אוצר החייל סניף...
לסיפור המלא
עירוני
ישיבת מועצת עיר מן המניין תתקיים ביום רביעי, 15.5.2019 באילת
ישיבת מועצת עיר מן המניין מס' 10/14 (1085)תתקיים ביום...
לסיפור המלא
חינוך
מרחב שילוב חדשני הוקם בבית ספר "יעלים" באילת
במסגרת התכנית הוקם מרחב שילוב שכבתי חדשני הכולל סביבה...
לסיפור המלא
אירועים
טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה יתקיים ביום רביעי בשעה 20:00 באילת‏
טקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה יתקיים ביום רביעי 1.5.19...
לסיפור המלא
ספורט
הישג לשייטת הבכירה של מועדון השייט אילת, שחר טיבי
השייטת הבכירה של מועדון השייט אילת, שחר טיבי ושותפתה...
לסיפור המלא
תרבות
יום המעשים הטובים באילת - אלפי משתתפים ‏
פעילות ‏מיוחדת בשדרות התמרים שהפכה ‏לשדרת המעשים הטובים....
לסיפור המלא
אנשים
חיילי גולני סיימו בסוף השבוע את המירוץ באילת
חיילי גולני שסיימו בסוף השבוע את המירוץ באילת, הוזמנו...
לסיפור המלא
צרכנות
חברת דיפלומט תציג באילת את ליין המוצרים שלה
חברת דיפלומט הנחשבת לאחת מחברות ההפצה והייבוא המובילות...
לסיפור המלא
בריאות
על שולחן הכנסת הצעת חוק לקידום שירותי הרפואה בעיר אילת
אתמול הונחה על שולחן הכנסת הצעת חוק לקידום שירותי הרפואה...
לסיפור המלא
בילויים
פסטיבל של אוכל באילת , שלישי עד חמישי, 16-18 באפריל, בטיילת מול הים, 18:00-24:00
פסטיבל של אוכל באילת חוזר והפעם - אוכל רחוב. רמי קליינשטיין,...
לסיפור המלא
נוער
מאות הגיעו לקניון "אייס מול" אילת לפתיחת החנות החדשה של Adika.
מאות עמדו בתור בציפיה לפתיחת החנות ולפגישה עם אורחות...
לסיפור המלא
ערבה
קיבוץ אילות נבחר לאחד היעדים בהם צולמו גלויות האירוויזיון
קיבוץ אילות נבחר לאחד מתוך 41 יעדים בישראל בהם צולמו...
לסיפור המלא
דעות
תושבי אילת מחו נגד פעילות חברת קצצ"א
התושבים דורשים מהממשלה לאפשר הוצאת חברת קצא"א מתחומי...
לסיפור המלא
טיולים
סדר מופתי נרשם בחג הפסח באילת וכבר נערכים לארח גם בעצמאות
סדר מופתי נרשם בחג הפסח באילת וכבר נערכים לארח גם בעצמאות....
לסיפור המלא
סביבה
התפרצות או מגפה של חיפושיות באילת ובכל הארץ.
התפרצות או מגפה של חיפושיות באילת ובכל הארץ. החיפושית...
לסיפור המלא
רכילות
ירון דהן התחדש בכיסוי לתפלין וטלית בדגמ"ח אדלר.
ירון דהן ממונה הבטיחות של בית החולים יוספטל התחדש...
לסיפור המלא
מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים באילת
חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת הטקס השנתי המסורתי. מקבלי הפרס לשנת תשע"ח: גילה שמחה מתיכון "בגין", נעמה קמקר מבית ספר "אופיר", טל זיסו גננת גן צבר, ענבל בן חיים מבית ספר "עציון גבר" ואגף הנוער והספורט


20/02/18 11:07

 

מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים

 

חמישה פרסי חינוך הוענקו למצוינים במערכת החינוך, במסגרת הטקס השנתי המסורתי. כמידי שנה גם השנה, פתח הטקס את שבוע חגיגות ה- 69 שנים לשחרורה של העיר אילת וחתם חודש של ביקורים הדדיים במסגרתם פתחו מוסדות החינוך את שעריהם ללמידת עמיתים וחשיפה של פרויקטים ייחודיים. ואלה הם מקבלי הפרס לשנת תשע"ח: גילה שמחה מתיכון "בגין", נעמה קמקר מבית ספר "אופיר", טל זיסו גננת גן צבר, ענבל בן חיים מבית ספר "עציון גבר" ואגף הנוער והספורט שמפעילה העירייה באמצעות רשת המתנ"סים, אשר זכו ממש לאחרונה גם ב"ציון לשבח" מטעם מרכז שלטון מקומי על הפעלת תכנית "קיץ בטוח" בה משתתפים בני נוער המתארחים באילת מכל הארץ.

 

מאות עובדי מערכת החינוך מילאו  את אולם מלון הרויאל גארדן בו התקיים טקס פרסי החינוך, וזכו לתשבחות על עשייתם מהמברכים ובכללם: ראש עיריית אילת – מאיר יצחק הלוי, המשנה למנכ"ל וראש מינהל שח"ק – ד"ר דרורי גניאל, ומנהלת אגף החינוך בעירייה – מירי קופיטו.

 

ראש העירייה, פתח את דבריו בהספד לזכרה של אפרת ענת סלנר ז"ל – מורה ומחנכת מוערצת, שלימדה בבית ספר "אופיר", אשת חינוך משכמה ומעלה, שלאחר מאבק עיקש במחלה הלכה אתמול לעולמה. בפנייה לאנשי החינוך הודה ראש העירייה לכל אחת ואחד על עשייה איכותית ומעצימה. "אני מכיר ומוקיר כל אחד ואחת מהזוכים, את עשייתם הייחודית. התברכנו בכם, תבורכו".

 

ד"ר דרורי גניאל אמר בדבריו: "יש לנו מערכת חינוך טובה מאוד. כך אמר גם מנכ"ל משרד החינוך בביקורו כאן לאחרונה. אנו במקום הראשון במחוז בגיוס ושירות איכותי בצה"ל, בפסגת נתוני הקבלה לתכנית "עתידים" בצה"ל. ארבעה מתוך שבעה בתי ספר על יסודיים מדורגים בין בתי הספר הערכיים בארץ. יזמנו תכניות לימוד חדשות וחדשניות ברמת 5 יח"ל: ביולוגיה ימית וחקלאות ימית. יזמנו תכניות לימוד וסיורים לשדה התעופה החדש, תכנית לנושא התיירות, סיורים למוזאונים בב"ש ובירושלים. יחידת הנוער שלנו קיבלה צל"ש על פעילותה בתכנית הקיץ. נבחרנו לרשות מצטיינת בתחום התקשוב. מובילים תכנית חינוך לבריאות ופסיכולוגיה חיובית בכלל המערכת. אנו מציעים יותר מ 220 חוגים ופעילות ברשת המתנ"סים שלנו. מלווים את בוגרי י"ב  וחיילנו באמצעות מרכז הצעירים שלנו. יזמנו תכנית חדשה למצוינות מתמטית. הרחבנו את תכנית STEMלקידום מקצועות המדעים. חילקנו 166 אייפדים לכל מורי החינוך המיוחד. אנחנו לא מוותרים לאף תלמיד ולא מוותרים על אף תלמיד. כל אלה בזכות עבודה משותפת, יזמות יצירתית ומסירות אין קץ. לזוכי הפרס הוסיף ד"ר גניאל: " אתם זוכי פרס החינוך. אתם כנרות הללו מאירים את כולנו באור יקרות של עשייה חינוכית איכותית. אליכם  נשואות העיניים. אל אורכם".

 

מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך, הקריאה כהרגלה הרהורי חינוך. בדבריה השנה, דיברה מירי על השפה העברית "הערב הוא חגה של מערכת החינוך באילת ואנו מאירים בזרקור חמישה זוכים בפרס חינוך, שעשייתם מאופיינת בחדשנות, באיכות, במחויבות גבוהה, ובראיית העשייה החינוכית ממקום של שליחות.  לאורן של אבני דרך אלה, פועלת כלל מערכת החינוך באילת, ואתם מהווים חלק משלם חינוכי זה ומהצטיינות זו. על כן שלוחה תודה והערכה אישית לכל אחת ואחד מכם על עשייתכם החינוכית רבת ההשקעה. היו ברוכים!". (המקאמה במלואה מופיעה בסוף ההודעה).

 הטקס המרשים הופק גם השנה על ידי מירי קופיטו - מנהלת אגף החינוך ביחד עם מירה'לה הראל ומירב אפק. את הטקס הנחתה דליה מזור. במהלך הטקס נהנו כל עובדי מערכת החינוך מהופעתו של ישי לפידות ולהקת "אוף שימחס".

 ראוי לציין, כי גם השנה פעלה ועדת הפרס, שבועות ארוכים בטרם ההכרזה. אל שולחן הועדה, הגיעו עשרות המלצות. מתוכם עלו לשלב המתקדם 8 מועמדים. לשלב הסיום הגיעו חמישה נבחרים והם הזוכים בפרס. חברי הועדה שפעלו בהתנדבות הם: ד"ר חנה רוזנפלד יושבת ראש הועדה, ד"ר אפרת פיין, בינימינה בלום, רונית בית הלחמי, אלה לרדו – סגנית יו"ר פורום ההורים העירוני, דוד כהן מחנך בבית ספר "ברנקו     וייס" – זוכה פרס החינוך בשנה שעברה, אורן צדוק – נציג ציבור ומגי טובל, שגם ריכזה את עבודת הועדה.

 

ואלה הם זוכי פרס החינוך לשנת תשע"ח, בזכות עשייה חינוכית איכותית מעל ומעבר למתחייב מהתפקיד:

 

פרס החינוך הוענק לגילה שמחה – רכזת ספרות בבית הספר התיכון ע"ש "בגין" על היותה פורצת דרך המביאה את החדשנות והטכנולוגיה להוראה. על הנהגת צוות המורים לספרות בבית הספר תוך התמקצעות וקידומו להתחדשות בלתי פוסקת. על הקמת מרחבי הלמידה המעניקים מענים חדשניים למורים ולתלמידים כאחד. על החשיבה היצירתית המביאה שילוב של ערכי למידה עם ראיית צרכי התלמיד היחיד מתוך המכלול   והחיבור יוצא הדופן אל הכלים הדיגיטליים העכשוויים. על עשרות שנות חינוך ויכולת הנגיעה האישית שלה בכל תלמיד המקבל מענה להתמודדות עם כל קושי. על עבודתה המסורה והאיכותית בתפקידים שונים, אותם מילאה לאורך השנים בבית הספר, בנוסף להיותה מחנכת הפועלת מתוך אהבה ונשמה יתרה.

 

פרס החינוך הוענק לנעמה קמקר, מורה לאומנות בבית ספר "אופיר" על פיתוח היוזמה "גשר לחיים" להעצמה חברתית, באמצעות מעורבות בקהילה של תלמידי בית הספר. על טיפוח תלמיד בוגר בעל תחושת ערך ומשמעות המרגיש שייכות לקהילה, לחברה ולמדינה. על הדרך היצירתית והחווייתית בה מובילה נעמה את כל שותפי העשייה לפתיחות, התחשבות בזולת וסובלנות. על בניית התכנית "אמנות בתקשורת" שהובילה את התלמידים לשינוי אישי ומעורבות חברתית גוברת, בבית הספר ובקהילה. על הדרך המיוחדת בה הצליחה ליצור חממה עוטפת המאפשרת לתלמידים להתמודד עם רגשות, דימוי עצמי ופערים חברתיים ובכך להעניק להם מקום משמעותי בחיי בית הספר. על יכולת ההכלה הנדירה שלה, המאפשרת מקום של כבוד לתלמידים ולמורים כאחד. על טיפוח עבודת צוות תוך הטמעת ערכי שיתופיות. על עבודתה המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

פרס החינוך תשע"ח הוענק לגננת טל זיסו  -  גן צבר על פיתוח תכנית מדעית ייחודית המקנה לילדים הבנה ואהבה לעולם המדע, תוך התחשבות במאפייני המדבר והים המייחדים את אילת. על דרך עבודתה המיוחדת המובילה לפיתוח סקרנות, עידוד חשיבה, העשרת עולמו של הילד ופיתוח דרכי התנהגות אישית וחברתית. על פיתוח יוזמות ודרכים ליישומן בתחום החינוך הסביבתי והמדעי, תוך קידום מתמיד של תחומי הליבה. על קידום אוכלוסיות חלשות וצמצום פערים. על החינוך לקבלת השונה, חינוך אותו מקנה טל לילדי הגן ולהוריהם. על יכולת ההכלה בה התברכה המאפשרת מקום של כבוד לכל אחד מילדי הגן. דרך עבודתה מאופיינת במקצועיות ויצירתיות פורצת דרך, המהווה השראה לכל העוסקים בחינוך הגיל הרך. על עבודתה המשובחת הנעשית מתוך ראיה קהילתית רחבה ואחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

פרס החינוך הוענק לאגף הנוער והספורט - רשת המתנ"סים - יואב יצחק הלוי מנהל האגף ועופרה בוארון מנהלת התכנית "קיץ בטוח באילת", על עשיה ערכית מיוחדת למען הקהילה. על הפעלת תכנית "קיץ בטוח באילת", הנותנת מענה לכל בני הנוער המקומיים ולאלה הפוקדים את אילת בתקופת הקיץ. על היכולת ליצור שיתופי פעולה מקצועיים בין ארגוניים, בין עירוניים ובין מוסדיים, המאפשרים הפעלת צוותי עבודה מיומנים לעבודה עם בני נוער במרחב הבלתי פורמאלי. על היכולת למנף את המפגש עם בני הנוער לעשייה חינוכית משמעותית ומאתגרת בתנאי עבודה ייחודיים השונים מחיי היום יום. על ההתגייסות המלאה, מתוך שליחות,                                                                     של כל צוותי אגף הנוער והצוותים העירוניים לעבודה החל משעות אחר הצהריים ועד השעה חמש לפנות בוקר במשך חודשיים רצופים. על המגוון הרחב של הפעילויות המתבצעות בו זמנית בעשרות מקומות בעיר ובמוקדי הבילוי השונים. על איתור וזיהוי בני נוער במוקדי הבילוי הנמצאים במצוקה ומתן תמיכה רגשית והתערבות ראשונית ומיידית המסייעת בעת משבר. על מתן מענה פנאי איכותי ומשמעותי. על היכולת להמשיך בתכנית במשך 12 שנים ללא לאות, בראייה קהילתית רחבה ובאחריות חינוכית מהמעלה הראשונה.

 

תכנית זו זיכתה את האגף רק בשבוע שעבר ב"ציון לשבח" שהוענק מטעם מרכז שלטון מקומי בשם הרשויות והמועצות האזוריות על תרומתה להבטחת שלומם של בני הנוער מכל רחבי הארץ במהלך חופשות הקיץ תוך שילובם במסגרות פנאי איכותיות ועל פועלה למניעת התנהגויות סיכוניות.

 

פרס החינוך הוענק למורה ענבל בן חיים – בית ספר עציון גבר, בהיותה מורת שילוב, מביאה ענבל לתפקידה עשייה פורצת דרך המעוררת השראה לכל צוות בית הספר. על הצבת התלמיד בעל הצרכים המיוחדים במרכז העשייה החינוכית המובילה למאה אחוזי הצלחה. על קידום מרכז השילוב למרכז למידה לתלמידים ולמורים כאחד. על היכולת להביא ראייה חדשנית המעניקה מענה לתלמיד המתמודד עם קשיי למידה. על היכולת להעמיק את הבנת המורים לצרכים הייחודיים של התלמידים בבית הספר, להרחיב את הידע המקצועי שלהם ויחד איתם ליצור מענים ייחודיים לתלמידים, תוך חשיבה יצירתית. על החתירה למצוינות המהווה מודל עבודה ייחודי בבית הספר ובקהילה החינוכית בעיר. על היותה מדריכה ומלווה כל מורה באופן פרטני, מטפחת עבודת צוות, מטמיעה ערכי שיתופיות. על המסירות, הרגישות, והאנושיות שהיא יוצקת לתפקידה.                                     

               
  (0)
כתבות נוספות
חינוך
מרחב שילוב חדשני הוקם בבית ספר "יעלים" באילת
במסגרת התכנית הוקם מרחב שילוב שכבתי...
לסיפור המלא
חינוך
עיר שלמה עלתה לגמר אליפות הסייבר הארצית. 9 בתי ספר מאילת ‏
האליפות ‏בעידוד מינהל שח"ק בעירייה מתקיימת...
לסיפור המלא
חינוך
מצוינות בחינוך: פרסי חינוך הוענקו למצטיינים באילת‏
‏שמחה הראל - מנהלת תיכון "רבין" פרופ'...
לסיפור המלא
חינוך
העיר אילת מועמדת לפרס החינוך גם לשנת תשע"ט.
את הסיור שהתמקד בשני אשכולות - ערכים...
לסיפור המלא
חינוך
השבוע הלאומי לבטיחות בדרכים באילת‏
שבוע המחויבות לבטיחות בדרכים בפעילות...
לסיפור המלא
חינוך
נחנ ‏"גן הדעת" – חצר המשחקים הטבעית של בית ספר צאלים באילת
הגן שהוקם תוך שימוש בחומרים טבעיים וכולל...
לסיפור המלא
חינוך
נציגות נוספת מאילת בתכנית "אות רמון"‏ -נועה כהן
נועה כהן תלמידת כיתה י"ב בבית ‏ספר התיכון...
לסיפור המלא
חינוך
בכל מקום ובכל זמן אפשר ללמוד באוניברסיטה הפתוחה באילת.‏
באוניברסיטה הפתוחה הלימודים לתואר משתלבים...
לסיפור המלא
חינוך
בשנת הלימודים ישובו אל ספסל הלימודים 11,307 תלמידים. ‏
בשנת הלימודים תשע"ט ישובו אל ספסל הלימודים...
לסיפור המלא
חינוך
10,700 ילדי אילת יצאו לחופשת הקיץ באילת.
10,700 ילדי אילת יצאו לחופשת הקיץ. יוקם...
לסיפור המלא
חינוך
תלמידים אילתים ממציאים פתרונות לשמירה על הסביבה. ‏
קורס זה מגיע לסיומו בערב שיא הכולל...
לסיפור המלא
חינוך
יום השיא של תכנית ‏קרב באילת וחבל אילות.
תכנית קרב פועלת באילת מעל 20 שנה, מפתחת...
לסיפור המלא
חינוך
טקס העירוני השנתי לחלוקת מלגות ‏לימודים לסטודנטים באילת‏
הטקס, שהונחה ע"י רכזת תחום השכלה גבוהה...
לסיפור המלא
חינוך
נבחרת תלמידים מאילת נוסעת לתחרות ברובוטיקה של ארגון FIRST
נבחרת של תלמידי כיתות י-יב מאילת שמשתתפים...
לסיפור המלא